EET

Od 1.4.2021 ukončuji spolupráci s pokladními systémy Markeeta / Dotykačka

Co je to EET?
Elektronická evidence tržeb, neboli EET je nástroj finanční správy, které jí umožní získat efektivní formou informaci o tom, zda daňový poplatník správně vykazuje své hotovostní tržby a nepodniká na úkor ostatních podnikatelů.
Více informací na www.etrzby.cz/proc-e-trzby

Je EET povinné pro všechny podnikatele?
EET je povinná pro všechny subjekty (podnikající fyzické osoby a právnické osoby s podnikatelskou činností, jejichž zboží a služby jsou hrazeny v hotovosti, platební kartou, šekem, stravenkou, směnkou a jinými obdobnými způsoby.
Evidenci tržeb nepodléhá přímý převod z účtu na účet.

Podnikatelé se do EET budou povinně zapojovat v několika fázích:
1. Fáze – od 1.12.2016 – ubytovací a stravovací služby
2. Fáze – od 1.3.2017 – maloobchod a velkoobchod
3. Fáze – od 1.5.2020 – ostatní činnosti

Ceník služeb:

Základní zprovoznění a certifikace (nastavení, registrace, certifikace, ukázka prostředí) 990,-
Zprovoznění včetně zaškolení a úvodního nastavení (základní nastavení + zaškolení) 1990,-
EET školení obsluhy 300,-/hodina
nastavení certifikátu pro komunikaci s EET 200,-
nastavení softwaru pokladen Markeeta zakoupených od nás 300,-
Servis pokladen Markeeta* 500,-

Ceny jsou uvedeny v Kč (nejsem plátce DPH) za jednotlivý úkon.

*V ceně služby je diagnostika závady u klienta, dopravné do servisního střediska a následné nastavení opravené pokladny 

Servisní podmínky pro pokladní systémy Markeeta

U pokladen Markeeta (které jsou v záruce) je možné využití servisu „Okamžitá výměna zařízení“, kdy máte jistotu, že do 48 hodin budete mít funkční pokladnu. tato služba je pro majitele pokladního softwaru verze PRO zdarmaPro ostatní klienty mimo pokladničky, je služba zpoplatněna částkou 593,-.

Je možné využití standardní záruky, kdy kontaktujete servisní podporu Markeeta a dle jejich pokynů odešlete pokladnu do servisu.
V případě nutnosti zaslání zařízení do servisního střediska vám tuto službu zprostředkuji v ceně 500 Kč.

Součástí této služby je diagnostika závadydopravné a balné spojené se zasláním do servisu a nastavení opravené pokladny v provozovně klienta. Pokud bude závada servisním střediskem uznána jako záruční, tak za opravu zařízení dál nic neplatíte, v případě mechanického poškození nebo nezáruční opravy je zaslán cenový návrh opravy. Pokud nebudete s placenou opravou souhlasit, tak je ze strany Markeety účtován poplatek 593,- za diagnostiku.

Pozáruční servis: 

Pozáruční servis pokladen Markeety je prováděn na centrále dodavatele, je tedy nutné dodat kompletní pokladnu, včetně příslušenství. Oprava je zpravidla řešena placenou výměnou pokladny

Oprava/výměna pokladny Cena
nová Markeeta mini – záruka 12 měsíců 4900,-
repasovaná Markeeta mini – záruka 6 měsíců 3700,-
nová Markeeta Kompakt – záruka 12 měsíců 7300,-
repasovaná Markeeta Kompakt – záruka 6 měsíců 5900,-
nová Markeeta Smartpokladna – záruka 12 měsíců 3700,-
repasovaná Markeeta Smartpokladna – záruka 6 měsíců 2900,-
nová Markeeta Profi – záruka 12 měsíců 6100,-
repasovaná Markeeta Profi – záruka 6 měsíců 4900,-
výměna tiskového modulu Markeeta mini  1300,-

Dotaz:

Co pro EET potřebuji?

Pro EET je potřeba speciální software, který dokáže na finanční správu odeslat údaje o každé platbě, kterou provedete (mezi těmito údaji jsou iniciály podnikatele, speciální kód účtenky a zaplacená částka, konkrétní položky na dokladu se finanční správě neodesílají).

Pro tento účel doporučuji využít specializovaného řešení Markeeta. Jedná se o kompletní sadu speciálního zabezpečeného tabletu a tiskárny, ke kterému poskytuji plnou podporu a servis.

Co to bude stát?
Pro restaurační provoz a prodej zboží doporučuji software se skladovým řešením, kde veškerá data máte zálohována na tzv. cloudu a k datům máte přístup odkudkoli. Cena toho zařízení je od 3990,- bez DPH (4828,- s DPH) –> v prvním roce, kdy se zapojíte do EET má každá podnikající fyzická osoba nárok na daňovou úlevu 5000,-Měsíční cena za software je od 250,- bez DPH (při roční platbě).

V případě, že podnikáte na vedlejší činnost (popřípadě máte vypracovaný systém faktur), je možné využít i speciální verze pokladny bez měsíčního paušálu, který splňuje minimální požadavky pro EET. Cena tohoto zařízení je 5777,- bez DPH (6990,- s DPH). Součástí pokladny je předplacený balíček služeb „Pokladnička komplet“ na jeden rok zdarma.

Předplatné na další rok 1190,- bez DPH (1440,- s DPH) -> balíček služeb obsahuje aktualizace po dobu platnosti, zálophu a historii účtenek v cloudu a mailovou a telefonickou podporu 24/7. 

I v případě použití tohoto zařízení pro EET můžete využít daňové úlevy 5000,-.

Pro ty, co vyžadují mobilitu (výjezdní technici, trhovci,…), je vhodná Mini Pokladnička komplet. Cena zařízení je 5990,- bez DPH (7248,- s DPH). Součástí pokladny je předplacený balíček služeb „Pokladnička komplet“ na jeden rok zdarma. 

Předplatné na další rok 1190,- bez DPH (1440,- s DPH) -> balíček služeb obsahuje aktualizace po dobu platnosti, zálohu, historii účtenek v cloudu i mailovou a telefonickou podporu 24/7. 

I v případě použití tohoto zařízení pro EET můžete využít daňové úlevy 5000,-.

Úvodní nastaveníregistrace zařízení, certifikace a úvodní zaškolení obsluhy provádím za 990,- (pro úspěšné nastavení je nutné aby si podnikatel vyžádal autentizační údaje). Více informací na: www.etrzby.cz