Fotokniha od Saal Digital

Když jsem koncem minulého roku vytvářel svůj první fotoobraz, přemýšlel jsem nejdřív jaká by byla fotokniha.
Vzhledem k dobré zkušenosti s fotoobrazem u Saal Digital byla volba dodavatele jasná.

Jakou fotoknihu vybrat?

Saal Digital si můžete vybrat si můžete vybrat z několika druhů fotoknihy. Konkrétně můžete vybírat z klasické fotoknihy, Professional Line, fotoknihy XT (extra tvrdé stránky) a XT Professional Line.

U každého typu fotoknihy máte také na výběr z počtu stran, typu vazby, vatování stránek, povrchu stránek a navíc můžete fotoknihu nechat uložit do luxusního dárkového balení.

Já jsem si vybral fotoknihu z řady Professional Line, s deskami z černé kůže, 26 stran uměleckého papíru bez vatování. Pokud si nejste jisti s výběrem papíru fotoknihy, tak vám doporučuji lesklý fotopapír, kterým určitě nic nezkazíte.

Jak dostat fotky do knížky?

Typ fotoknihy máme vybraný, ale jak dostat digitální obrázeky do knihy? U Saal Digital to funguje velmi jednoduše můžete využít objednávky v prohlížeči, nebo si stáhnout speciální aplikaci pro MacOS, Windows, nebo dokonce pro mobilní telefony a tablety s Androidem a iOS.

Aplikace je kompletně v češtině s velmi jednoduchým ovládáním, navíc přímo v aplikaci vidíte i aktuální akce na různé foto produkty. Vytvoření fotoknihy zvládne každý. Doporučuji jen vybírat kvalitnější fotografie a v případě použití uměleckého papíru spíše světlejší barvy.

Jak funguje doručení fotoknihy?

Vzhledem k tomu, že Saal Digital je německá firma, tak doručení produktu je překvapivě velmi rychlé. Fotoknihu jsem vytvořil a odeslal přes aplikaci v neděli odpoledne a ve středu mi přišlo info od PPL, že mi doručuje balíček. Když to porovnám s doručováním před vánoci, tak mimo vytížené dny není s rychlým doručením žádný problém.

Jak je fotokniha zabalená?

Jednoduše profesionálně. Fotokniha dorazila bez sebemenšího poškození zabalená v pěnové folii, vložené do speciálně upravené kartónové obálky. Takto by měl fotoprodukty balit každý.

Jaké je zpracování fotoknihy?

Upřímně jsem se bál, že zpracování knihy nebude nic moc.

Přeci jen jsem knihu objednal o víkendu a ve středu jsem měl balíček na stole. O to větší bylo moje překvapení, když jsem zásilku otevřel.

Zpracování fotoknihy z řady Professional Line je na velmi vysoké úrovní (viz. foto). Vazba listů je krásně slícovaná, nikde nic nevyčnívá a desky působí luxusním dojmem.

Černá kůže na deskách má příjemný povrch a i když si přesně nejsem jistý, jestli to je pravá nebo umělá kůže, kresba i vůně kůže napovída, že se jedná spíše o pravou kůži.

Jaká je cena knihy z fotografií?

Základní cena mé fotoknihy Professional Line ve formátu 21×21 s 26 listy uměleckého papíru, s deskymi z černé kůže vychází na 1665,- s DPH, dopravné do ČR vyšlo na 119,- s DPH.

Aktuální ceny dalších materiálů a formátů fotoknih naleznete na: https://www.saal-digital.cz/fotokniha/ceny/

Zároveň tu mám pro nové zákazníky speciální slevu na fotoprodukty od Saal Digital o hodnotě 500,- při nákupu nad 1000,-.

Stačí, když při objednávce zadáte heslo: HAVLINA19 (platnost tohoto kupónu je do konce roku 2019).

Závěrečné hodnocení:

Další zkušenost s firmou Saal Digital splnila mé očekávání. Za férové peníze dostanete velmi kvalitní produkt, který si navrhnete ve výborně zpracovaném softwaru v češtině. Navíc dodání tohoto výrobky je velmi rychlé, když si uvědomíte, že se vyrábí v Německu.

Osobně mohu firmu Saal Digital doporučit a těším se testování dalších výrobků.

V případě zájmu vytvoření fotoknihy, nebo jiného výrobku přes Saal Digital, nebo radu, jak pracovat v aplikaci mne prosím kontaktujte.