Revolut Metal

Chcete využít Fintech službu Revolut naplno?

S tarifem Metal získáte všechny služby, které služba nabízí. Zároveň obdržíte prémiově vypadající kovovou platební kartu, kterou jinde neseženete (mimo služby Curve).

Podívejte se, co vám nejvyšší tarif Revolutu přinese a komu se vyplatí.

Revolut_metal

Co je karta Revolut Metal?

Karta Revolut Metal je nejvyšší tarif britské Fintech služby. Za měsíční poplatek 300 Kč (nebo 3000 Kč ročně) získáte exkluzivně vypadající kovovou kartu vyrobenou z jednoho plátku vyztužené oceli. Zároveň máte přístup k vyšším limitům a všem službám, které služba Revolut nabízí. U každého vyššího tarifu než Standard, počítejte s minimálním úvazkem na 1 rok, zároveň vám zůstávají předchozí fyzické karty (pokud je nezrušíte).

Jaké jsou výhody programu Revolut Metal?

O základních funkcích služby Revolut jsem vás seznámil v článku „Revoluční karta Revolut“. Nyní se podrobněji zaměříme na výhody varianty Metal.

·         Vyšší limity pro výběry z bankomatů 

– můžete po celém světě vybírat až 13500 Kč měsíčně bez poplatku (v Česku některé banky účtují poplatek za použití zahraniční karty), nad tuto částku je poplatek 2 % z vybírané částky (od 12.8.2020 se limit zvyšuje na 22000 Kč)

·         CashBack 0,1 % a 1 % v jakékoli měně

– z každé platby kartou získáte 0,1 % zpět v Evropě a 1 % při platbách mimo Evropu, platí pro platby ve všech měnách včetně kryptoměn

·         Concierge 24/7

– díky službě concierge vám pracovníci Revolutu pomůžou s nalezením letenky, hotelu, půjčením auta, doporučením restaurace nebo vstupenkami na zajímavé akce ve městě. Služba funguje po celém světě (Revolut v době vydání článku oznámil konec služby, ale datum neupřesnil)

·         Vstup do letištních salónků

– získáte přístup do 1000 letištních po celém světě, 1 vstup je zdarma (nebo pokud má váš let více jak hodinové zpoždění)

·         Revolut Junior

– účet pro vaše děti ve věku 7-17 let, který ovládáte vy (obsahuje například funkce rozpočtů)

·         Směna mezi měnami bez omezení množství peněz
·         Cestovní a zdravotní pojištění

– platí po celém světě a kryje pohotovostní lékařskou pomoc (limit 15 000 000 GBP), evakuace a repatriace, pohotovostní zubní ošetření (limit 300 GBP), pojištění zpoždění zavazadel a pojištění zpoždění cesty (320 GBP už po 4 hodinách bez spoluúčasti), pojištění nákladů na cestování a ubytování v případě, že ošetřování zpozdí váš návrat (až 40 dní)

·         Pojištění mobilního telefonu

– zařízení nesmí být starší než 6 měsíců, kryje celosvětově jakékoli poškození pádem, nebo rozbitím (včetně displeje), poškození tekutinou, poškození způsobené 3. stranou a pozáruční opravy. Spoluúčast v pojištění vychází na cca 10 %, pojistné se platí týdně (např. u modelu iPhone 11 Pro Max 256 GB vychází týdenní pojistné na 49,54 Kč = ročně cca 2576 Kč a spoluúčast 3513 Kč. Výměna displeje v autorizovaném servisu u tohoto modelu vychází na 16990 Kč)

·         Obchodování s akciemi

– možnost nákupu a prodeje zlomkových akcií od 1 USD bez poplatků, je omezeno na 3 obchody denně

·         Obchodování s kryptoměnami

– můžete okamžitý přístup v rámci Revolutu k 5 kryptoměnám (Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Bitcoin Cash a Ripple)

·         Obchodováni s komoditami

– aktuálně můžete obchodovat se zlatem (XAU) v podobném režimu jako s akciemi nebo kryptoměnami

·         Prioritní zákaznická podpora
·         Globální expresní doručení karty

– v mém případě byla karta doručena ze Švýcarska 4 dny od objednání z aplikace

·         Jednorázové virtuální karty

Jak kartu Revolut Metal objednat?

Pokud jste nikdy předtím Revolut nepoužívali, je možné zažádat přes tento odkaz:  https://revolut.com/referral/luk47os0. Stačí jen zadat vaše telefonní číslo a přes odkaz stáhnete aplikaci do mobilního telefonu. Poté vyplníte zbylé údaje, vyberete si jeden z tarifů a potom už jen čekáte, až vám dorazí vaše „Revolutka“.

Pokud jste už používali například Revolut Standard, tak je objednání o to jednodušší. V sekci karty ťuknete na ikonu „+“ vpravo nahoře, vyberete „debetní kartu“, mezi kartami vyberete materiál karty „kov“, jednu z pěti barev (zlatou, růžovou, černou, šedou a stříbrnou) a potvrdíte tlačítkem „Získejte kartu Metal v provedení zvolené barvy“. Následně zvolíte variantu platby poplatku za tarif Metal měsíčně za 300,- nebo na celý rok za 3000,-. Od této doby můžete kartu přidat do Apple Pay nebo Google Pay a fyzická karta vám dorazí do 3-5 dnů.

Pro koho je karta určena?

Debetní karta Revolut Metal je určena pro cestovatele, kteří potřebují platit v různých měnách, chtějí navštěvovat letištní salónky při čekání na letištích po celém světě a chtějí mít v rámci jednoho produktu cestovní pojištění i pojištění osobních věcí. Karta se hodí i pro klienty, kteří nikam cestovat nechtějí a jen chtějí výhodněji nakupovat v zahraniční měně. Obchodování v akciích, komoditách nebo kryptoměnách je zase vhodné jako alternativa k spořícím účtům.

Pokud vás nezajímá cestování, ani obchodování, ale sháníte účet pro vaše děti, tak využijete službu Revolut Junior. Díky této službě získáte účet až pro 5 dětí, nad kterými máte plnou kontrolu a můžete díky rozpočtování naučit vaše děti pracovat s financemi.

Závěrečné hodnocení:

Fintech službu Revolut už používám nějaký ten měsíc a díky speciální akci jsem mohl testovat účty pro kryptoměny i akcie prakticky od začátku.

Pokud je pro volbu Revolut karty jediný motiv zhodnocování vašich peněz, myslete na to, že jak akcie, tak kryptoměny jsou velice volatilní aktiva. Z tohoto důvodu není vhodné do Revolutu vkládat veškerý svůj majetek, ale pouze částku, o kterou můžete přijít (abyste se nedostali do ekonomických potíží).

Při občasném sledování akciových trhů a kurzů kryptoměn a zlata se mi během jednoho měsíce podařilo zhodnotit úspory vložené do akcií Spotify, Uberu, Twiteru, Bitcoinu a zlata cca o 4,6%. V případě, že nemáte čas sledovat tyto kurzy a trhy, tak vám nedoporučuji tento způsob spoření.