Logitech MX Keys pro Mac

Logitech MX Keys je prémiová kancelářská klávesnice nejen pro majitele Apple počítačů.

Podívejte se na její výhody a nevýhody a proč je to moje hlavní pracovní klávesnice.

Logitech mx keys

Proč vybrat klávesnice Logitech MX Keys?

Máte více zařízení, který byste chtěli obsluhovat z jedné klávesnice, kterou přepnete jen stiskem tlačítka? Sháníte alternativní klávesnici s Apple layoutem? Potřebujete tichou klávesnici, na které se bude dobře psát?

Tak toto vše splňuje právě klávesnice Logitech MX Keys. Vypadá jako tenký kus plechu s klávesami a na pohled připadá, že by měla být velmi lehká. Zdání klame. Klávesnice je poměrně těžká a díky gumovým ploškám na spodní straně neklouže po stole.

Zároveň je tato klávesnice jednou z mála bezdrátových podsvícených klávesnic.

 

Jaké jsou výhody a nevýhody klávesnice MX Keys?

Výhody:

 • Stabilní kovová konstrukce
 • klávesy s nízkým profilem a hmatovou odezvou
 • rozložení kláves pro Apple zařízení (včetně funkčních kláves)
 • nabíjení přes USB-C
 • výdrž na jedno nabití bez podsvícení až 5 měsíců
 • přepínání mezi 3 zařízeními
 • přirozený tvar jednotlivých kláves (kulový profil kláves)
 • relativně tichý stisk kláves (tišší než klávesnice u MacBooků)
 • připojení přes Bluetooth i Unifying receiver

Nevýhody:

 • Vyšší cena
 • Výdrž na jedno nabití jen 10 dnů (s podsvícením)
 • Nevyrábí se s českou lokalizací (zatím)
 • Pouze jeden sklon klávesnice

Jaké mám zkušenosti s klávesnicí Logitech MX Keys?

Delší dobu jsem hledal klávesnici Apple layoutem a byl jsem překvapen, ač se Apple počítače prodávají čím dál více, externí klávesnici nikdo mimo Apple, Logitech a Satechi nenabízí.

Klávesnice od Satechi je kvalitně zpracovaná klávesnice v hliníkovém provedení, ale má pro mě zásadní nevýhodu a to, že je drátová. Nicméně pokud by někdo hledal alternativní Apple klávesnici s drátem a výrazně ušetřit proti originální Apple Magic Keyboard, tak tuto klávesnici najdete v mém e-shopu.

Vybral jsem tedy klávesnici od Logi, která je zhruba o 1500,- levnější než originál Apple klávesnice. Mimo nižší ceny mě zaujalo podsvícení kláves, vyšší sklon klávesnice, ergonomické tvarování jednotlivých kláves nebo možnost přepínání mezi více zařízeními. Pro tuto funkci je dobré stáhnout aplikaci Logitech Option.

Klávesnice dorazila a ihned po vybalení mě překvapila prémiovým vzhledem. Dokonce vypadala lépe jak originální Apple klávesnice v bílé barvě.

Obrovskou výhodou klávesnice je její podsvícení, které se hodí především při práci v noci. Podsvícení klávesnice je v bílé barvě, podobně jako u klávesnic MacBooků, a pro její rozsvícení stačí nad klávesami mávnout. Nevýhodou podsvícení je poměrně velké snížení výdrže na jedno nabití (cca 10 dnů).

Noční práci také napomáhá poměrně tichý chod klávesnice, která v noci nikoho neruší.

Poslední výhodou klávesnice, kterou nenajdete u Magic Keyboard, je možnost přepnout na jiné zařízení. Jednoduše pomocí jednoho tlačítka můžete přepínat až mezi třemi zařízeními.

Závěrečné hodnocení:

Alternativních klávesnic pro Apple fandy je jako šafránu. Je tedy obrovské překvapení, že Logitech, bez výrazného tlaku konkurence, vytvořil lepší klávesnici než Apple.

Sháníte-li pohodlnou klávesnici pro psaní a nemáte Maca, tak nevadí. Logi nabízí i variantu s kombinovanou variantou funkčních kláves pro Windows i macOS.

Já tuto klávesnici používám v kombinaci s myší Logitech MX Master 3, která stejně jako klávesnice podporuje přepínání mezi třemi zařízeními. Toto kombo je pro Apple aktuálně to nejlepší, co na trhu seženete, pokud vám nevyhovují Apple periférie pro práci s Macem.

Pokud byste se o klávesnici chtěli dozvědět více, nebo poradit s nastavením, tak mne neváhejte kontaktovat.