Mall Pay

Nakupujete často v e-shopech na dobírku z důvodu, že nechcete platit dřív, než budete mít zboží v ruce?

Tak právě pro vás je Mall Pay ideální volbou. 

Za zboží totiž zaplatíte až za 14 dnů po tom, co zboží objednáte.

 

Co je Mall Pay?

Mall Pay je, podobně jako Twisto, služba tzv. odložené platby, tedy alternativou k platbám online předem a dobírkám. Zakoupíte zboží na podporovaných obchodech a když zboží do 14 dnů vrátíte, nic neplatíte. Škoda, že tuto platební metodu zatím nepodporuje více obchodů.

Mezi další služby nabízené v rámci systému od Mallu patří prodloužená záruka, kterou si můžete dokoupit do 2 let od nákupu zboží.

Jaké jsou výhody a nevýhody?

Výhody:

  • Je zdarma
  • Náhrada dobírky (není potřeba platit hotovostí)
  • Odložená platba o 14 dnů
  • Každých dalších 5 dnů splatnosti navíc za poplatek 100,-
  • Věrnostní program (1 bod za 100,- = výměna za slevy až 50 % u partnerů)
  • Možnost nákupu prodloužené záruky
  • Přehledná aplikace pro iOS a Android, s historií nákupů ze všech uskutečněných obchodů

Nevýhody:

  • Zatím poměrně málo obchodů v programu
  • Na začátku nízký limit pro platby (3000,-)
  • Není možné zažádat o větší limit, limit je postupně navyšován po uskutečněných nákupech

Jak začít používat Mall Pay?

Stačí se zaregistrovat přes tento odkaz: https://mallpay.cz/registrace?r=LHAVLINA445 , díky kterému získáte slevu 100,- na první nákup. Registraci můžete provést propojením s Facebook účtem nebo klasicky (zadání jména, e-mailu a hesla). Osobně doporučuji nepropojovat účet s Facebookem, protože potom uvidíte reklamu na zakoupené zboží všude.

Žádné další údaje mimo e-mailu, jména a telefonu nejsou potřeba. Toto je také důvod, proč začínáte s nízkým limitem 3000,-. Postupně, jak budete službu využívat, bude navyšován i váš limit.

Jak odložená platba funguje?

Po tom, co projdete procesem registrace můžete začít službu hned využívat. Po prvním přihlášením do aplikace uvidíte limit pro nákupy ve výši 3000,-. Nakupovat můžete ze seznamů obchodů uvedených na Mall Pay zóně.

U nákupů na Mall.cz (platí pro sortiment Mall, ne všech partnerských obchodů) uvidíte tlačítko „Mall Pay“ zaplatím do 14 dnů. Zde ještě uvidíte pěkný návod, jak Mall Pay používat a jak funguje. Nicméně platbu přes Mall Pay musíte zvolit až v košíku při volbě platby a dopravy.

Hodnocení:

Služba Mall Pay je, především v dnešní době koronavirové pandemie, ideální náhradou za platbu dobírkou nebo hotovostí při vyzvednutí zboží na pobočce. Základní služba je zdarma a platíte pouze v případě, že nestihnete zaplatit za zboží do 14 dnů.

Další zajímavou službou, kterou můžete na portálu Mall Pay zakoupit, je možnost prodloužené záruku na jakékoliv zboží o +1 rok až +3 let (podmínky pojištění zde).

Mezi nevýhody této služby patří nízký limit kreditu. Tento způsob ověřování je pochopitelný, protože bonita zákazníka je ověřována splácením závazkům vůči Mall Pay. Kdyby bylo navýšení kreditu podmíněno nějakým dokladem příjmu, tak bych se nezlobil.

Jestli máte o službu zájem, tak doporučuji využít odkazu v tomto článku, díky kterému hned získáte 100,- slevu na první nákup. Pokud navíc budete nakupovat na Mall.cz, tak zde se čas od času také objevuje sleva na první nákup (v den vydání článku 200,-). V případě dalších informací a zkušeností mě prosím kontaktujte.