Curve aneb jedna karta vládne všem

Používáte více platebních karet (například firemní a soukromou) a už se vám někdy stalo, že jste potřebovali platit kartou, kterou jste neměli u sebe?
Tak toto se vám s kartou Curve nestane.
Podívejte se výhody a nevýhody této šikovné karty a zkušenosti s jejím použitím.

Co je Curve?

Curve je Londýnský startup, který vytvořil speciální MasterCard platební kartu, vlastně agregátor platebních karet, obsahující pár šikovných vychytávek.

Karta Cure v sobě agreguje několik platebních debetních nebo kreditních karet, uživatel si potom pomocí aplikace vybere tu aktuální kartu, kterou chce zrovna platit, ale fyzicky používá pouze Curve.

Hlavní výhoda je tedy, že místo x karet máte v peněžence jen jednu fyzickou Curve kartu. Zároveň díky tomu ochráníte své karty, když platíte v zahraničních obchodech, protože do platební brány zadáte údaje pouze z karty Curve. Pomyslnou třešničkou mezi výhodami je pak cashback 1% při nákupech.

Co všechno karta umí?

 • agregace karet do jedné fyzické karty
 • žádné poplatky za vedení karty
 • podporuje MasterCard i Visa
 • bezpečné platby na internetu
 • převod měny dle středového kurzu
 • výběr z bankomatů zdarma do limitu 200 GBP měsíčně – musí být ve stejné měně, jako nahraná karta
 • cashback 1% u vybraných obchodů  (Lidl, Tesco, Ikea, Starbucks,…)
 • funkce Go Back In Time – do 14ti dnů můžete u platby změnit kartu, ze které se platba strhne
 • základní karta je bez poplatku
 • výhodnější platby v zahraničí (eliminuje poplatky za platby v zahraničí)
 • uvítací bonus při založení karty 5 GBP (asi 150 Kč) – stačí, když do žádosti o kartu vyplníte promo kód: JNQYL89D

Jaké jsou nevýhody Curve?

 • některé české banky účtují poplatek u výběru z bankomatu zahraniční kartou (Moneta cca 196 Kč)
 • Raiffeisenbank nepodporuje Curve, tedy karty této banky do aplikace nepřidáte
 • neumí přidat anonymní předplacené karty
 • delší čekací doby na získání karty ( já jsem čekal cca 3-4 týdny, ale bylo to před vánoci)

Jak kartu získat?

Je možné získat 2 typy karet, základní kartu zdarma, nebo verzi Black za 50 GBP. Kromě barvy má verze Black navíc 3 další obchody v Cashbacku a limit 400 GBP na výběry z bankomatu.

O kartu zažádáme velmi jednoduše. Stačí, když z mobilního zařízení stáhneme aplikaci na webu https://www.curve.app/ (pro iOS a Android). Postup registrace je velmi snadný a intuitivní. Pokud chcete dostat bonus 5 GBP (asi 150 Kč), vyplňte v posledním kroku žádosti do pole „promo kód“ stačí zadat: JNQYL89D

Potom už jen čekáte 2-4 týdny, než vám karta dorazí v luxusně vypadající obálce přímo z Londýna. Pro odeslání karty je třeba účet Curve verifikovat tak, že do aplikace nahrajete jednu kartu.

Jak přidat kartu do aplikace?

Své karty do aplikace přidáte snadno. Kartu jen vyfotíte a doplníte zbývající údaje, které si vyžádá. Poté je potřeba kartu verifikovat. Verifikace probíhá tak, že si Curve z vaší karty strhne drobné, které později vrátí (u Fio a Equa cca 1,- Kč, u Twisto cca 0,60,- Kč). V poznámce této platby pak máte speciální kód CRV*C-….. from Curv, který opíšete do aplikace a verifikace je tímto hotová.

Jak funguje karta Curve v praxi?

V mém případě jsem ušetřil v peněžence 2 volné pozice pro platební kartu. V aplikaci mám uloženou soukromou, firemní a Twisto kartu. Každá platba kartou Curve přijde ihned jako notifikace do mobilu a zároveň do e-mailu výpis platby. Při platbě v e-shopu mám uloženou jednu kartu a když je třeba, tak v aplikaci vyberu například firemní kartu a zároveň označím, že se jedná o firemní platbu, abych měl přehled. Zkoušel jsem také funkci Go Back In Time, kdy ihned po výběru jiné karty byla platba ze staré karty zrušena a objevila se na druhé kartě.

Hodnocení karty:

Karta Curve je určena pro nadšené sběratele platebních karet, kteří díky ní ušetří spoustu místa v peněžence, cestovatelé při zahraničních platbách díky lepšímu kurzu ušetří více peněz a všichni získají větší přehled o svých útratách na jednom místě.

Pokud vás karta Curve zaujala, ale chtěli byste se zeptat na další podrobnosti, tak mě prosím kontaktujte.