Fotoobraz od Saal Digital

Už delší dobu jsem chtěl vyzkoušet dostat digitální fotografii na jiný formát, než je obyčejný fotopapír. Blížily se Vánoce, tak mě napadlo vytvořit fotoobraz.

Podobný nápad jsem už několikrát dostal, ale vzhledem k tomu, že s podobným formátem nemám zkušenosti a nevyznám se ve firmách, které tuto službu poskytují. Z tohoto důvodu jsem se k vytvoření fotoobrazu nikdy neodhodlal. Naštěstí jsem objevil firmu Saal Digital, která dokáže vyrobit z digitální fotografie nespočet produktů, od fotoknih, fotosešitů, oznámení, plakáty, kalendáře až po fotoobrazy. Navíc v tu chvíli nabízeli zajímavou akci pro lidi, kteří s fotoobrazy nemájí žádné zkušenosti a přáli by si vyzkoušet, jak fotoobraz vypadá.

Jaký fotoobraz vybrat?

Dodavatele bychom tedy měli, ale jaký fotoobraz zvolit? Pěkné video o tom, jaký typ obrazu vybrat natočil Honza Březina : https://www.youtube.com/watch?v=Gs-dQMHgIYM

V Saal Digital si můžete vybrat fotoplátno, hliníkovou desku, PVC desku nebo třeba sklo, můžete si vybrat i několik způsobů zavěšení fotoobrazů a u plátna i možnost zarámování.

Já jsem si na vyzkoušení vybral standardní plátno 50×75 bez orámování a standardní zavěšení.

Jak dostat fotku na plátno?

Typ obrazu máme vybraný, ale jak dostat digitální obrázek na velkou plochu plátna? U Saal Digital to funguje velmi jednoduše můžete využít objednávky v prohlížeči, nebo si stáhnout speciální aplikaci pro MacOS, Windows, nebo dokonce pro mobilní telefony a tablety s Androidem a iOS.

Aplikace je kompletně v češtině s velmi jednoduchým ovládáním, navíc přímo v aplikaci vidíte i aktuální akce na různé foto produkty.

Jak funguje doručení fotoobrazu?

Ač se jedná o německou firmu, tak doručování produktu je velmi rychlé. V mém konkrétní případě jsem 12.12.2018 a obratem jsem dostal potvrzující email s informací o doručení do 21.12.2018. Vše fungovalo hladce, až po přepravu zásilky českému PPL. Zde obraz čekal od 18.12. než jej 28.12. PPLko doručilo. Nedoporučuji tedy objednávat těsně před vánoci, protože výroba fotoobrazu zabere více času, než jen prosté vytisknutí fotky na fotopapír.

Jak je fotoobraz zabalený?

I v tomto segmentu je poznat německá preciznost. Plátno dorazilo velmi bezpečně zabaleno ve speciálním kartonovém obalu (viz. foto).

Jaké je zpracování obrazu?

Sice nemohu porovnávat s konkurencí, ale fotoplátno od Saal Digital bylo zpracované na vysoké úrovni. Ať už tisk, který není rozmazaný, ani vybledlý, nebo uchycení plátna na rám. Navíc v balení dostanete i speciální kolíčky, díky kterým můžete dodatečně napnout plátno, kdyby se po letech povolilo.

Jaká je cena obrazu z fotografie?

Základní cena mého fotoobrazu ve formátu 50×75 vychází na 1515,- s DPH, dopravné do ČR vyšlo na 119,- s DPH. Aktuální ceny dalších materiálů a formátů fotoobrazu naleznete na https://www.saal-digital.cz/fotoobrazy/ceny/

Doporučuji stránky sledovat pravidelně. Čas od času objevují různé akce. Například aktuálně pro nové zákazníky nabízí Saal Digital slevu 450,- na fotoobraz v ceně od 750,-, tato akce platí do 31.1.2019.

Závěrečné hodnocení

Vzhledem k tomu, že jsem ještě nikdy fotoobraz nevyráběl, tak výsledná podoba od Saal Digital mne velmi mile překvapila. Výrobek je zpracován ve velmi vysoké kvalitě a určitě další fotoobraz vytvořím ve spolupráci s touto firmou.

V případě zájmu vytvoření fotoobrazu, nebo jiného výrobku přes Saal Digital, nebo radu, jak pracovat v aplikaci od Saal Digital mne prosím kontaktujte.