ROCKETBOOK Everlast Mini

Rádi si zapisujete poznámky tužkou do bloku, ale hodilo by se vám tyto poznámky jednoduše digitalizovat a sdílet s ostatními? Tak právě pro vás je určený chytrý blok RocketBook Everlast.

Ručně napsané poznámky na pár kliknutí převedete do formátu .pdf a máte možnost uložení do nejrozšířenějších cloudových služeb (OneDrive, OneNote, Trello, Evernote, Google Drive, Slack, iCloud, Dropbox nebo email).

20190613_172603218_iOS

Co je RocketBook Everlast Mini?

RocketBook Everlast Mini je na první pohled běžný blok s kroužkovou vazbou. Jakmile se vám blok dostane do ruky a podíváte se na první stránku, zjistíte, že to není jen tak obyčejný blok. Papír v tomto chytrém bloku má o něco větší gramáž a větší odolnost proti běžnému papíru, aby bylo možné zapsané poznámky jednoduše smazat pomocí vlhkého hadříku (hadřík je v balení). Další nezbytnou součástí tohoto chytrého bloku je pero Pilot FriXion s termosenzitivním gumovatelným inkoustem. Díky tomuto peru (nebo fixám Pilot FriXion Colors) je váš blok nekonečně znovu použitelný.

Co ale z běžného bloku dělá chytrý blok? Každá stránka bloku Everlast je opatřena speciálním QR kódem a zároveň okraje papíru mají kontrastní černou barvu pro lepší skenování. Díky těmto vychytávkám můžete pomocí aplikace v mobilním telefonu velmi přesně oskenovat každou stránku. Jako bonus jsou na každé stránce ještě drobnými tečkami vyznačené linky pro přesnější psaní, navíc jak tečky, tak QR kód není viditelný v oskenovaných poznámkách.

Chytrý blok od firmy RocketBook se prodává ve formátech Mini – A6, A5 a A4 a aplikaci pro nahrávání dokumentů stáhnete pro operační systém Android a iOS.

Co všechno chytrý blok umí?

  • má 48 stránek z jemného a přitom odolného papíru
  • nekonečně znovu použitelný
  • při použití pera Pilot FriXion smazatelný vlhkým hadříkem
  • snadné nahrání poznámek do cloudivých služeb
  • jednoduchá digitalizace obsahu do formátu PDF

Jaké jsou nevýhody chytrého bloku?

  • cena (formát A6 cca 500,- ; A4 a A5 cca 1000,-)
  • neumí vytvořit vícestránkové dokumenty
  • horší přehlednost aplikace při větším počtu dokumentů

Jak funguje chytrý blok v praxi?

Jednoduše si zapisujete poznámky jako by to byl obyčejný blok. Pokud si chcete poznámky oskenovat, tak je třeba nainstalovat aplikaci Rocketbook, kterou najdete ve vašem appstoru. V aplikaci můžete například zakoupit další chytré bloky v různých barvách a formátech, můžete si poslat a vytisknout další prázdné listy opatřené QR kódem a nastavovat cloudové služby, kam chcete ukládat oskenované stránky.
Nevýhodou aplikace je management dokumentů, tedy nemůžete si tu přímo vytvářet různé adresáře, sešity, nebo šuplíky, kde si rozdělujete poznámky. Také není možné vytvořit vícestránkové dokumenty.

 

Hodnocení Rocketbooku Everlast Mini:

Chytrý blok od Rocketbooku je šikovným pomocníkempro studenty, cestovatele, nebo pro každého, kdo nechce neustále ťukat poznámky do telefonu a zároveň chce mít možnost zálohování svých dokumentů.
Zároveň oceníte rychlé sdílení např. ve službě Trello nebo Google Drive na pár kliknutí v aplikaci. 
Aplikace sice zatím nedokáže tvořit vícestránkové dokumenty, nicméně po odeslání dokumentu na cloud jej můžete přejmenovat, nebo pomoci PDF Creatoru dokumenty spojovat.

 

Pokud vás chytrý blok zaujal, ale chtěli byste se zeptat na další podrobnosti, tak mě prosím kontaktujte.