GPS lokátor Helmer LK 505

Chtěli byste mít přehled o přesné poloze blízkých osob, zvířat, vozidla nebo osobních věcí?

GPS lokátor Helmer LK 505 vám tuto možnost dá a aktuálně je to jeden z nejlepší trackerů v poměru cena/kvalita.

Co je to GPS lokátor?

GPS lokátor je chytrá krabička, která obsahuje GPS čip (určení lokace) a GSM modul (popřípadě 3G, LTE), který tyto souřadnice odešle na nastavený kontakt, popřípadě server, napojený na aplikaci ve vašem chytrém telefonu. Polohu lokátoru tedy můžete zjistit ze souřadnic, které obdržíte přes SMS zprávu, nebo se vám zobrazuje online v aplikaci. Záleží jaké funkce konkrétní lokátor podporuje.

Lokátory se od sebe liší i velikostí. Ty nejmenší se vejdou do krabičky od sirek a ty největší jsou velké jako 2 krabičky od cigaret. Pokud budete vybírat GPS lokátor podle velikosti, tak si dejte pozor na to, že ten nejmenší lokátor nemusí být ten nejlepší. Každý lokátor má svá specifika a je vhodný pro jiné užití. Například pro lokalizaci zvířete budete potřebovat malý lokátor s odolností proti vodě a prachu, v autě zase tuto ochranu nepotřebujete stejně jako baterii, protože bude napájen přes kabely připojené na autobaterii.

 

Kdy je legální použít lokátor?

Pokud hledáte GPS lokátor, tak je potřeba pamatovat na pravidla, kdy je možné lokalizaci použít. Používání lokátorů se ne vždy shoduje s právem. Za prvé, narušuje ústavní právo na soukromí. Za druhé, mohou být ztotožněny se stalkingem – trestným činem spočívajícím v ustavičném obtěžování.

Jsou ale i situace, kdy je užití lokátoru zcela legální a dokáže zachránit i život.
Montáž lokátoru do obojku utíkajícího čtyřnohého miláčka asi nenarušuje jeho právo na soukromí, protože zvíře nemá na takovéto právo nárok. Jako zodpovědný majitel psa nebo kočky má člověk právo je chránit před zaběhnutím nebo odcizením. 
 
Podobně je tomu s dětmi, které (jak čas běží), považují vyzvedávání rodiči ze školy za čím dál ostudnější. Zavedení dávky samostatnosti do života žáka základní školy je žádoucí, obzvláště, pokud je vzdálenost od domu spíše krátká. Každý rodič ale ví, co je strach a neklid o jeho potomka. Pak nám na pomoc přicházejí GPS lokátory například v podobě náramkových hodinek, které umožní dosáhnout kompromisu. Strach o bezpečí dítěte mizí, když je vybaveno zařízením umožňujícím sledovat trasu jeho cesty. Navíc mnohé z lokátorů určených pro děti je vybaveno funkcí SOS tlačítka, které po stisknutí okamžitě informuje rodiče o nebezpečí.

Stejně tak je legální vybavit GPS lokátorem blízké starší osoby – matku, otce, babičku nebo dědečka. Obzvláště, pokud tato osoba trpí např. Alzheimerovou chorobou. Náramkové hodiny jsou, podobně jako v případě dětských hodinek, také vybaveny SOS tlačítkem. Lokalizování polohy nám blízké starší osobě zabrání jejímu ztracení, potížím se samostatným návratem domů a umožňuje okamžité reakce v situaci přímého ohrožení.

Sledování starší osoby je tedy jednání v dobré víře. Pokud vybavujeme blízkého hodinkami tohoto druhu, vyplatí se tuto osobu informovat o dalších funkcích, které plní.

 

Co všechno Helmer LK 505 umí?

  • Nastavení hesla – hned při prvním použití nastavíte heslo pro komunikaci a ověřené kontakty, které mohu s lokátorem komunikovat (až 5 čísel)
  • Upozornění při pohybu – vzdálí-li se lokátor na větší než nastavenou vzdálenost, odešle vám info přes SMS
  • Lokální uzamknutí Geo-Fence – určíte konkrétní oblast a budete informování přes SMS, když lokátor vyhraněnou oblast opustí
  • Upozornění při překročení přednastavené rychlosti – při použití ve voze
  • Info o nízkém stavu baterie – opět info SMS se stavem baterie a poslední lokací
  • SOS volání – po stisku SOS tlačítka vytočí lokátor nastavená telefonní čísla
  • Varování při ztrátě GPS signálu – odešle varovnou SMS s poslední známou pozicí před ztrátou signálu
  • Online sledování – je potřeba datový tarif a speciální tarif výrobce (tuto funkci lépe plní Chytré auto)
 
 

Co všechno najdete v balení?

Jak můžete vidět v galerii, tak příslušenství u lokátoru Helmer LK 505 je velmi bohaté.

Mimo lokátoru s baterií a nabíječkou najdete v balení ještě náhradní baterii, nabíjecí kolébku, takže když lokátor používáte, můžete nabíjet náhradní baterii a v případě vybití primárního akumulátoru jen vložíte náhradní a fungujete dál. Dalším příjemným bonusem je ještě náhradní kryt a ochranné pouzdro, které dá lokátoru odolnost proti vodě IP X6.

Závěrečné hodnocení:

GPS lokátor Helmer LK 505 je velmi zajímavé zařízení za přijatelnou cenu, které díky malé velikosti můžete použít pro lokalizaci věcí, zvířat i osob. Ideální je především s použitím SIM karty, kde máte neomezené SMS, popřípadě co nejlevnější tarif pro SMS. Základní využití trackeru, kdy dostáváte info pomocí souřadnic v SMS zprávě je vhodné když potřebujete co nejdelší výdrž na jedno nabití a přitom se s lokátorem bude cestovat. Reálně takto získáte více jak týden výdrže na plně nabitou baterii.

I když má tento lokátor i funkce online sledování, tak v případě jejich využití musíte počítat s mnohem menší výdrží na jedno nabití a také potřebujete datový tarif, které jsou aktuálně stále poměrně drahé. Dejte si také pozor na SIM karty, které občas prodejci dodávají jako dárek k nákupu. Může se stát, že u těchto předplacených karet bude zkrácená platnost kreditu, nebo nutnost kupovat kredit každý měsíc. 

V případě zájmu o objednání Helmer LK 505, nebo dalších informací a zkušenostech mne prosím kontaktujte.