Karetní terminál SumUp

Chtěli byste přijímat platby platební kartou, ale je pro vás objednání platebního terminálu příliš složité? 

Nechcete platit žádný měsíční pronájem terminálu, když terminál využijete jen na jednotky plateb měsíčně?

Toto vše chce změnit SumUp. Britský FinTech startup, který vznikl v roce 2012 a aktuálně jej využívají stovky tisíc drobných živnostníků v 16 zemích světa.

Co je karetní terminál SumUp?

Karetní terminál SumUp je moderní kompletně certifikovaným EMV (Europay, Mastercard a VISA) mPOS systémem na světě. Pokrývá celý platební proces: od platebních terminálů přes mobilní aplikace pro Android a iOS nebo platformu pro zpracování plateb až po řešení pro eliminaci rizik a podvodů. Zároveň je SumUp jediná firma na světě, která si vyvíjí vlastní EMV-certifikovaná zařízení.

Konkrétně se jedná o terminál SumUp Air. Terminál propojíte se svým chytrým telefonem a terminál slouží čistě k načtení informací z platební karty a tyto údaje odešle do aplikace ve vašem telefonu. Další terminál SumUp 3G obsahuje vestavěné 3G připojení a není tedy závislý na propojení s chytrým telefonem.

 

Co umí terminál SumUp?

Obě varianty terminálu SumUp umí přijímat standardní platební karty jak kontaktně (vsunutím do čtečky), tak bezkontaktně. Zároveň podporují bezkontaktní platby Google Pay a Apple Pay.

Díky propojení s aplikací můžete využít evidenci obchodu (bohužel v ČR nemají modul na EET, ale u plateb kartou EET není třeba, protože jsou tyto platby dohledatelné na vašem bankovním účtu).

Jaké jsou výhody SumUp?

  • jednoduchost objednání – terminál objednáte na pár kliknutí po registraci na webu SumUp
  • jednoduché nastavení – stačí vyplnit iniciály, bankovní účet, kam chcete přijímat platby, nahrát občanský průkaz a můžete přijímat platby kartou
  • přehledné podmínkyžádný měsíční paušál a pevná provize 1,95% za transakci
  • platby se automaticky odesílají na váš bankovní účet
  • někteří poskytovatelé EET řešení se SumUp spolupracují
  • úspora papírů – potvrzení za platbu kartou odešlete přes SMS nebo na e-mail

Jak získat terminál SumUp?

U SumUp nejsou žádné složité smlouvy. Nemusíte čekat dny na schválení a až vám terminál dorazí, nemusíte hledat technika, co vám jej nastaví.

Nejdříve je třeba vybrat typ terminálu, jestli vám stačí mít terminál propojený s telefonem (ve kterém máte aplikaci), nebo jestli potřebujete samostatný terminál s 3G internetem (který nepotřebuje připojení k telefonu). Produkty se liší především v ceně (Air za 999,- bez DPH a 3G za 2499,- bez DPH). U obou typů terminálu platí 30 dnů záruky spokojenosti, po které můžete terminál testovat a pokud nebudete spokojeni, tak jej vrátíte.

Nicméně mám pro vás speciální slevu 529,- na nákup prvního terminálu. Stačí, když si terminál objednáte přes doporučení: http://r.sumup.io/obQTc ( získáte tak variantu Air za 470,- bez DPH, nebo 3G za 1970,- bez DPH). Zároveň si můžete přiobjednat dobíjecí stojánek za 999,- bez DPH, nebo bluetooth tiskárnu za 6499,- bez DPH, ale toto mi osobně přijde zbytečné.

Registrace terminálu zabere jen pár minut. Balíček s terminálem vám dorazí do 3-5 dnů na zvolenou adresu kurýrem DHL. Jakmile terminál dorazí, tak jej ihned můžete začít používat. Je jen potřeba do určité doby naskenovat občanský průkaz, kterým ověříte svojí identitu.

Jak se terminál SumUp Air používá?

Nejprve si pro svůj chytrý mobilní telefon musíte nainstalovat aplikaci SumUp (pro Android, iOS). Po spuštění aplikace se vám objeví prostředí terminálu, kde zadáváte placenou částku (minimální částka pro platbu terminálem je 30 CZK). Po zadání částky se připojí terminál SumUp (nejdříve ho musíte podle návodu spárovat přes bluetooth) a zobrazí se na něm částka. 

Teď už stačí jen přiložit platební kartu, nebo mobilní telefon s Google Pay či Apple Pay, případě zadat pin a je zaplaceno. V posledním kroku můžete ještě zvolit, jestli chce zákazník zaslat potvrzení o platbě v podobě odkazu přes SMS nebo e-mail.

Zpracování každé transakce trvá 3-5 pracovních dní, po kterých se vám zaplacená částka po odečtení provize 1,95% objeví na zvoleném účtu.

Závěrečné hodnocení:

Karetní terminály od firmy SumUp jsou zajímavou variantou pro každého podnikatele, který chce ve svém podnikání přijímat platební karty. Nejste tu vázáni žádnou smlouvou na dobu určitou, nemusíte plnit měsíční obraty. Prostě terminál využíváte a platíte jen provizi v jednotné výši 1,95% z každé platby. 
Díky minimální ceně a jednoduché administraci je SumUp právě tím řešením, které dostane platby kartou i k těm nejmenším podnikatelům. Navíc díky tomu, že platby kartou nepodléhají EET, toto řešení pro spoustu podnikatelů vyjde levněji, než si pořizovat EET pokladnu.

V případě zájmu o objednání SumUp terminálu, nebo dalších informací a zkušenostech mne prosím kontaktujte.