Peak Design Everyday Backpack Zip v2

Batoh Peak Design Everyday Backpack Zip v2 je ideální batoh na víkendové cesty, pro turisty, nebo jen na každodenní cesty do práce a za sportem.

Na druhou stranu, vysoká cena tohoto batohu se nebude líbit každému.

Peak Design Everyday Backpack Zip v2

Proč značka Peak Design?

Na začátku značky byl nápad. Nápad Petera Deringa na jeho čtyřměsíční cestě kolem světa, kdy zjistit že není příjemné nosit DSL fotoaparát v ruce. Po 10 měsících vymýšlení zlepšováku pro přepravu kamer se v roce 2011 na Kickstarteru narodila značka Peak Design.

Americká firma Peak Design byla založena v roce 2010 v Minesotě a specializuje se už od svého vzniku na příslušenství k fotoaparátům, kamerám a v poslední době na zavazadla. Společnost si zakládá na originalitě, promyšlenosti, eleganci a především užitečnosti. Aktuálně v nabídce značky můžeme najít více než 100 druhů produktů, které se prodávají po celém světě.

 

Jaké batohy najdeme v sortimentu Peak Design?

V sortimentu výrobce najdeme širokou škálu velikostí a designu brašen a batohů.

Od nejmenších tašek přes rameno řady Sling a Messenger, „kabelky“ Tote, přes batohy Everyday Backpack až po velké cestovní tašky Travel Backpack, Travel Duffel a Travel Duffelpack.

Nabídku batohů a tašek dále doplňují speciální pouzdra pro hygienické potřeby (Wash Pouch), boty (Shoe Pouch), drobnou elektroniku (Tech Pouch) nebo oblečení pro řadu Travel (Packing Cube).

Kompletní nabídku produktů Peak Design najdete na www.peakdesign.cz

Jaké jsou výhody a nevýhody batohu Peak Design Everyday Backpack Zip v2?

Výhody:

 • Voděodolný povrch – vodoodpudivá a 100% recyklovaná tkanina 400D s DWR impregnací a vodotěsná spodní vložka z tkaniny 900D
 • Odolné zipy – vnější zipy UltraZip s vláknem odolným proti oděru připravené pro desítky let používání, zipy mají také pojistky proti rychlému otevření
 • Prémiové materiály a konstrukce – měkký a odolný vnitřek šedé barvy (dobrá viditelnost a dobrý přehled), duralové komponenty
 • Polstrovaná držadla nahoře a po stranách
 • Patentovaný hrudní popruh – lze připevnit a odepnout jednou rukou
 • Záda s odvětráním – rychle schnoucí polstrovaná záda
 • Jednoduše nastavitelné ramenní popruhy
 • Přístup do batohu – svrchní a boční přístupy do hlavní kapsy batohu
 • Schválené kabinové zavazadlo – obě velikosti batohu se vejdou i pod sedadlo
 • Připevnění vně batohu – na povrch batohu lze pomocí stahovacích popruhů připevnit i větší předměty
 • Pojistka na klíče – v jedné z bočních kapes je integrovaný úvazek se spojkou pro klíče
 • Schované vnitřní kapsičky pro drobnosti
 • Nastavitelná kapsa pro notebook – lze upravit pro 15“ nebo 13“ notebook (u 20l verze)
 • Systém přepážek – vnitřní prostor hlavní kapsy lze upravit pomocí konfigurovatelných přepážek
 • Doživotní záruka u Peak Design

Nevýhody:

 • Cena – 15l varianta vyjde na 5399,- a 20l varianta za 6399,-

Pro koho je batoh Peak Design Everyday Backpack Zip v2 určený?

Cílovka značky Peak Design jsou především profesionální a rekreační fotografové a cestovatelé. Nicméně jejich řadu batohů Everyday Backpack využije každý na každodenní cestování do práce. Díky vysoké odolnosti a důmyslně řešeným kapsičkám a různým popruhům, umístíte do batohu i na něj spoustu věcí a zároveň máte jistotu, že se obsahu batohu nic nestane.

Jedinou, ale podstatnou slabinou tohoto batohu je vysoká cena. Pokud potřebujete přenášet notebook, dron, nebo fototechniku za desítky tisíc, koupi tohoto batohu si jednoduše zdůvodníte. 

Pro přenos dokumentů, sešitů, učebnic nebo oblečení do fitka je jeho cena (přes 5000,-) velmi vysoká.

Závěrečné hodnocení:

V mém případě bylo zdůvodnění velmi jednoduché, vzhledem k tomu, že často přenáším obsah mnohem dražší, než je cena toho batohu. Do batohu Peak Design Everyday Backpack Zip v2 dokážu naskládat notebook, tablet, oblečení na celý víkend, příslušenství k elektronice, kterou nosím u sebe a ještě zbude 1/3 batohu volná pro nějaké to jídlo nebo další věci. 

Díky kvalitním popruhům a polstrování zad se batoh velmi příjemně nosí, a i když je naplněný tak dokáže velmi dobře rozprostřít váhu batohu na celá záda.

Po 2 měsících co „V 2ku“ mám, bych jí za jiný batoh už nevyměnil. Pokud byste potřebovali poradit s výběrem batohu nebo tašky od Peak Design, aby splnila vaše potřeby a vešlo se vám do něj vše potřebné na cesty, neváhejte mě kontaktovat.